+90 (312) 201 70 00 - +90 (212) 329 70 00 +90 (312) 210 16 96 - +90 (212) 329 70 00
Türk Telekom Ar-Ge Binası ODTÜ Teknokent Üniversiteler Mah. No:15, B Blok 06800 Çankaya / Ankara Türkiye İstanbul Merkez Ofis İTÜ Teknokent ARI4 Binası No: 2-1, 34469 Maslak, İstanbul
info@innova.com.tr

PayFlex e-Arşiv Çözümü

E-Arşiv özel entegratörü İnnova, e-Arşiv uygulamasında son kullanıcıya mali mühürlü ve imzalı faturaları PDF formatında gönderebiliyor. Faturaların PDF formatında gönderilmesi, son kullanıcı için dosyanın hızlıca açılmasını ve kolaylıkla okunmasını sağlıyor. Siz de PayFlex e-Arşiv platformuna katılın, e-Faturaları müşterilerinize PDF formatında göndermeye başlayın...

 

Önce e-ticaret siteleri ve EFKS’ye bağlı firmalar

Söz konusu tebliğ, ‘İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan’ tüm mükelleflere, en geç 1 Ocak 2016 tarihine kadar e-Arşiv Uygulamasına geçme zorunluluğu getiriyor. Daha önce Elektronik Fatura Kayıt Sistemi’ne (EFKS) bağlı olan şirketlerin ise 2014 yılı sonuna kadar geçişlerini tamamlamaları gerekiyor.

Kağıt faturanın yüklerinden kurtulmak için fırsat

Ayrıca e-Arşiv tebliği, gerekli teknik ve yasal şartları sağlayan mükelleflerin de e-Arşiv uygulamasını kullanabilmelerine imkân tanıyor. Tebliğde belirtilen zorunluluk kapsamı dışında kalan ancak, kağıt fatura kullanım oranlarını düşürmek ve operasyonel giderlerini azaltmak isteyen mükellefler, T.C. Maliye Bakanlığı ve GİB tarafından belirlenen şartları yerine getirerek e-Arşiv’e sistemine geçiş yapabilecekler.

 

E-Arşiv neyi değiştirecek?

GİB tarafından uygulanan e-Arşiv sistemi, bu geçişi tamamlayan vergi mükelleflerinin; e-Fatura kullanmayan vergi mükelleflerine ve vergi mükellefi olmayanlara (vatandaşlara, son kullanıcıya) yönelik fatura oluşturma, gönderme ve saklama süreçlerini köklü bir şekilde değiştiriyor. Tabii e-Arşiv sistemine geçiş yapabilmek için, mükelleflerin öncelikle e-Fatura sistemine geçiş yapmaları gerekiyor. Mevzuat ve kapsam konusunda detaylı bilgi için tıklayın.

 

Faturalar artık veri merkezinde

Tebliğin ana konularından biri, elektronik ortamda oluşturulan faturaların ikinci nüshalarının, tıpkı kâğıt faturalarda olduğu gibi 10 yıl süreyle arşivlenmesi… e-Arşiv sistemine geçmiş olan tüm mükelleflerin, ürettikleri elektronik faturaları yasal olarak geçerli ve güvenli bir şekilde 10 yıl süreyle saklamaları ve istendiğinde bu belgelere kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamaları gerekiyor. PayFlex e-Arşiv çözümü ile tüm faturalarınız, yasal süreçleri içerisinde, GİB tarafından onaylanmış, Türkiye’nin en güvenilir veri merkezlerinde İnnova güvencesiyle saklanır. 

Fatura ibrazı anında gerçekleşiyor

PayFlex e-Arşiv’in sunduğu kesintisiz ve hızlı bulut altyapısı sayesinde web arayüzünden kolayca ulaşılan faturalar, resmi denetimler ve iç denetimler sırasında anında ibraz edilebiliyor. Böylelikle PayFlex platformunu tercih eden şirketler hem fatura oluşturma, hem de fatura saklama ve erişme konularında ciddi oranda zaman, işgücü ve kaynak tasarrufu sağlayabiliyor, risklerini en aza indiriyor. Milyonlarca kâğıt fatura artık elektronik ortamda saklanacağı için, şirketler klasörlerde fatura ve ilgili belgeleri fiziki olarak arşivlemekten kurtuluyor, doğaya saygılı bir faturalama sürecine geçiş yapıyor.

 

Neden PayFlex e-Arşiv?

GİB’in e-Arşiv sistemine geçerek tasarruf sağlamak isteyen şirketler, İnnova güvencesiyle sunulan e-Arşiv hizmeti ile hiçbir yatırım maliyeti olmaksızın elektronik arşivlerini oluşturabiliyor. Kurumların kullanmakta olduğu tüm ERP programlarının kolay entegrasyonu için esnek haberleşme yöntemleri sunan, İnnova’nın bulut tabanlı PayFlex e-Arşiv çözümü, herhangi bir yazılım ya da donanım satın alınması gerekmeksizin firmaların tüm elektronik faturalama ve arşivleme süreçlerinin İnnova tarafından gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. İnnova tüm kurumlara, hem e-Fatura hem de e-Arşiv hizmetlerini tek bir çözüm olarak sunabiliyor.

 

Her zaman erişilebilir e-Faturalar

Yine e-Fatura uygulamasında, GİB ile yürütülen ‘Saklama Hizmeti’ kapsamındaki ürün, uygulamaya kayıtlı gerçek ve tüzel kişilerden oluşan mükelleflere hizmet verebiliyor. PayFlex e-Arşiv’in sunduğu yüksek teknoloji sayesinde fatura formatı ve faturayı oluşturan bileşenlerin aralarındaki ilişkiler bütün olarak korunuyor. İndeksleme işlemleri; Kişi-kurum, VKN-TCKN, yıl, birim-kod, müteselsil numaraları gibi anahtar kelime ve eşleşmelerle beraber yapılıyor.

 

Henüz e-Fatura’ya kayıtlı değil misiniz?

Hem e-Fatura hem de e-Arşiv hizmetini tek bir çözüm olarak sunan İnnova, kurumların faturalama süreçlerini en hızlı ve en güvenilir yolla dijital ortama aktarıyor. GİB onaylı e-Fatura Özel Entegratörü İnnova, bulut tabanlı PayFlex e-Fatura çözümü sayesinde fatura başına maliyeti düşürürken, yasaların belirlediği çerçevelere %100 uygun ve kesintisiz bir faturalama süreci vaat ediyor. GİB’in e-Fatura sistemine geçişte Türkiye’nin en prestijli firmaları, İnnova’nın PayFlex e-Fatura çözümünü seçti.