+90 (312) 201 70 00 - +90 (212) 329 70 00 +90 (312) 210 16 96 - +90 (212) 329 70 00
Türk Telekom Ar-Ge Binası ODTÜ Teknokent Üniversiteler Mah. No:15, B Blok 06800 Çankaya / Ankara Türkiye İstanbul Merkez Ofis İTÜ Teknokent ARI4 Binası No: 2-1, 34469 Maslak, İstanbul
info@innova.com.tr

AvioFlex LIFUS Manager

Havacılık sektörünün en karmaşık süreçlerinden pilot ve kabin ekibi eğitim ve denetimleri AvioFlex LIFUS Manager ile dijital ortama taşınıyor.

Güvenlik ve hizmet standartlarının en yüksek seviyede olduğu sektörlerden biri olan havacılık dünyasında hem pilot hem de kabin personeli için sürekli ve üst düzey eğitimler gerçekleştirilir. AvioFlex LIFUS Manager ürünü, eğitmenler tarafından kâğıt formlar ile takip edilen bu karmaşık yapıyı tabletler aracılığı ile dijital ortamda, mevcut sistemlerle entegre bir yapıyla sunar. LTS ile yönetim kolaylaşır; bununla birlikte süreçler merkezi bir yapı üzerinden online olarak izlenebilir.

 

AvioFlex LIFUS Manager Nedir? 

Günümüze havayolları binlerce pilot ve kabin görevlisi ile son derece yoğun bir mesai vermektedir. Sektörde çeşitli markalara ait farklı tipteki uçakların bulunması, bu uçaklar için ayrı ayrı eğitimleri gerektirir. Bununla birlikte, yeni uçak modellerinin filoya katılması, idari veya yasal izinler ya da yer görevleri gibi hizmetler nedeniyle ilgili personelin düzenli olarak yenilenme eğitimleri alması gerekir.

LIFUS Manager, kokpit ve kabin ekibinin eğitimlerini kapsayan, eğitmen rolü üstlenen bir kaptan veya kabin amiri tarafından kokpit ve kabin personeline yönelik eğitim süreçlerini ifade eder. Belirlenen sayıda uçuşu başarıyla tamamlayan pilotlar eğitimini tamamlamış kabul edilir ve statüleri buna göre düzenlenir. Benzer şekilde kabin ekiplerinin de sorumluluklarını istenen seviyede yerine getirmesi istenir.

AvioFlex LIFUS Manager ile tüm bu eğitim süreçlerinde eğitmenlerin hangi pilota ya da uçuş personeline hangi eğitimleri verdiği, ilgili personelin aldığı notlar gibi süreçlerin de takibini kolaylaştırabilirsiniz. Tabletlerin kullanımıyla süreçler gerçek zamanlı yönetilerek havayolu şirketlerinin verimliliği artırılır.

 

Entegre Yapı

AvioFlex LIFUS Manager, kullandığınız pek çok sistemle entegre olabilmektedir. Entegrasyon sayesinde personel ve eğitmen için hatalı uçuş tanımlanmasını önüne geçebilirsiniz. Bununla birlikte ilgili formların merkezi sisteme direkt aktarımını mümkün kılar, aynı zamanda merkezden anlık takiple süreci yönetebilirsiniz.

  • Uçuş Planlama Sistemi
  • Netline

 

AVANTAJLAR

 

AvioFlex LIFUS Manager, kullanıldığı şirketlere çok sayıda avantaj sunar.

 

Tüm bilgiler dijitalde: Uçuşlara ait tüm detaylar ile ilgili eğitim formları tablet üzerinde hazır olarak bulunur. Böylece bilgi karışıklığının önüne geçebilir; kağıt form hazırlama ve taşıma işlemlerini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Hızlandırılmış değerlendirme süreçleri: Eğitmen denetimlerinin tabletler üzerinden gerçekleşmesi sayesinde kâğıt ortamında doldurulması gereken formları çok daha hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Bilgi güvenliği: Hazırlanan mobil ve web arayüzleri sayesinde kullanıcılara ait parola vb. bilgilerin sistemde tutulmasına gerek kalmaz, ilgili güvenlik kontrolleri bu sistem tarafından sağlanır. Ayrıca LIFUS süreçlerinde eğitimdeki pilotların kendilerinde tutulan formlar da tabletler ile eğitmenin kontrolüne verilir.

Uçuş listesi güvenliği: AvioFlex LIFUS Manager, eğitim süreçlerinde pilot ya da değerlendiricinin doğru uçuşa atanmasını güvence altına alır.

Yetkilendirme ekranları: İnnova, sürece dahil olan personelinizin statüsüne göre özel yetkilendirme ekranları sunar. Bu bilgi karmaşasını engellerken yetkisiz kişilerin müdahale ihtimalini de devre dışı bırakır.

Kontrol mekanizmaları: Her bir form titiz kontrol süreçlerine tabidir. Eksik ya da hatalı doldurulan formlar kayıt sırasında uyarı verir. Bu sayede eksik işlenmiş formların sisteme girişlerini de engellersiniz.

Süreç takibi: AvioFlex LIFUS Manager, pilotların ve kabin ekibinin tüm LIFUS süreçlerinin kolayca takibini sağlar. Eğitmenler tarafından verilen notlara bağlı olarak, eğitimi alan personelin gelişimini tek bir ekranda gözlemleyebilirsiniz. Sistemde her bir aday için değerlendirme kriterleri ve bu kriterlere göre verilen puanlar ayrı ayrı tutulur. Böylece son derece detaylı raporlar hazırlamak mümkündür.

Mobil ve web üzerinde çalışabilme: AvioFlex LIFUS Manager, mobil ve web üzerinde olmak üzere iki şekilde kullanılabilir. Mobil cihazlarda bir arıza yaşanma durumunda girişler web üzerinden gerçekleştirilebilir. Bununla birlikte mobil modül hem online hem de offline çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. 

Gecikmeleri önleyin: Sistemin entegre yapısı sayesinde LIFUS sürecini tamamlamış personellerin net bir şekilde belirlenmesini sağlar. Bu sayede süreci tamamlamış ancak statüsü değiştirilemeyen personellerinizin âtıl bir şekilde beklemesinin önüne geçersiniz.

Maliyetlerinizi düşürün: Kâğıt kullanımının ortadan kalkmasıyla baskı ve lojistik maliyetlerinizi düşürebilir, aynı zamanda zaman tasarrufu sağlarsınız. Bu etkiler sayesinde sürdürülebilirlik raporlarınızda pozitif etki oluşturursunuz.

LIEX kayıtları: Eğitim alan personelin eğitiminin geçerli olmasını engelleyecek tipte durumlar ürün içinde belirtilebilmektedir. Değerlendirici tarafından LIEX olarak belirlenen uçuşlar merkezi sisteme de işlenir. Bu, aynı zamanda eğitim planlama departmanının süreç yönetimini de kolaylaştırmaktadır.