ABE Teknoloji Mühendislik Hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş.

İTÜ Ayazağa Kampüsü, Koru Yolu, Arı Teknokent 3 Binası, No: 101-2 Sarıyer / İstanbul
+90(212) 924 4060       +90(212) 924 4067      bilgi@abeteknoloji.com.tr      www.abeteknoloji.com.tr

ABE Teknoloji Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş., İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. H. Bülent YAĞCI tarafından kurulmuştur.Araştırma geliştirme faaliyetlerini sanayi ile buluşturarak ülkemize ve insanlığa yararlı hale getirmek için kurulmuş bu şirkette aşağıdaki alanlarda çalışmalar gerçekleştirilmektedir.ERTMS anklaşman ve demiryolu tarafı donanımı gerçekleştirimi, Demiryolu Araç-Araç, Araç-Altyapı Güvenli Yeni Nesil Haberleşme Sistemleri,Radyo Frekans Elektronik Devre ve Sistemler, Tünel Radyo Tekrarlayıcı Sistemler, projelendirmesi, tasarımı ve gerçekleştirimi.

ABE Teknoloji, köklü mühendislik altyapısı ile insan yaşamını daha kolay ve mutlu yaşanır hale getirecek çözümler üretmeyi hedeflemektedir.

1990 Yılı Temmuz ayında başladığım akademik yaşamımda 23 yılı boyunca yaptığım araştırma, geliştirme, akademik çalışmalar, laboratuar ve saha test ölçümleri süresince edindiğim bilgi ve tecrübemi üniversitemizin teknoloji geliştirme alanı, Arı Teknokent bünyesinde, yine üniversitemizdeki öğretim üyesi ve yardımcısı arkadaşlarımla birlikte gerçekleştireceğimiz araştırma geliştirme faaliyetlerini sanayi ile buluşturmak ve ülkemize yararlı hale getirmek için kurduğum bu şirkette aşağıdaki alanlarda çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Ana düşüncemiz ülkemizde fark yaratmak ve yapılmamış çalışmaları gerçekleştirerek ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda, elektronik haberleşme, demiryolu sinyalizasyon, otomasyon alanlarında yeni sistem ve ürünlerin tasarımı ve gerçekleştirimi hedeflenmiştir.

2013-2015 döneminde, ERTMS anklaşman ve demiryolu tarafı donanımı gerçekleştirimi, kapalı alan radyo tekrarlayıcı projelendirmesi, tasarımı ve gerçekleştirimi, açık alan telsiz tekrarlayıcılar için anten kavite süzgeç tasarımı çalışmaları planlanmıştır.

Bu çalışmalar, alanında yüksek tecrübe sahibi akademik ve profesyonel kadronun şirketimiz bünyesinde bir araya gelmesi ile elde edilen yüksek sinerji ile gerçekleştirilecektir.

 

Şirketimiz, akademik ortamda elde edilen teknik bilgi ve tecrübe birikiminin uygulamaya aktarılmasının önemine inanmaktadır. Sürekli öğrenme ve edinilen tecrübeyi yaşama uygulama düşüncesi hızla gelişen ve değişen dünyada var olmanın vazgeçilmez unsurudur.

Öğretim üyesi, yardımcıları ve öğrencilerimizle, alanında uzun yıllar tecrübe sahibi profesyonel kadronun bir araya getirildiğinde ulaşılabilecek hedeflerimizin hayallerimizle sınırlı olduğu düşüncesindeyiz.

Bu inançla, yaşam boyu gelişme, gelişme ve ilerleme ana düşüncesi ile araştırma, üstün özellikle teknik eleman yetiştirimi ve yüksek teknoloji alanlarında uygulamalar, sistemler ürünler gerçekleştirme, ülkemize ve dünyaya yenilikler kazandırma heyecanı ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Ürünler

İletişim Bilgileri
Firma Konumu