Teknokar Savunma ve Havacılık A.Ş.

Merkez: Gersan Sanayi sitesi 2308 Sok. No:9 Batıkent Ankara Ar-Ge Merkezi: Bilkent Cyberpark C-Blok 3.kat No: 317 Bilkent-Ankara
0(312) 265 05 60       0(312) 265 05 60      burak.saglam@teknokar.com      www.teknokar.com

Teknokar 2004 yılında savunma sanayine hizmet vermek için kurulmuştur. Teknokar savunma sanayi için askeri harnes üretimi yapmaktadır.

Firmamız 2017 yılında Ar-Ge birimi kurmuş olup faaliyetlerini Bilkent Cyberpark'ta 140 metrekare'lik Ar-Ge Şubesinde sürdürmektedir. Ar-Ge birimde yüksek mühendisler, mühendis ve danışman hocalardan oluşan uzman kadrosuyla RF tasarımı, elektronik donanım/tasarımı ve otomatik test yazılımları geliştirme konusunda çalışmalarını yapmaktadır.

Teknokar kurulduğu günden bu güne her daim öncelikle müşteri ve verimlilik odaklı üretimi benimsemiştir. Bu sayede müşteri portföyünü de genişleterek savunma sanayinde iş ortaklarına en iyi ve en kaliteli ürün ve hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

Teknokar savunma sanayinde kaliteli hizmet ve ürünü sunabilmek için teknolojik alt yapısını sürekli olarak geliştirmekte ve teknik personelini bu yönde eğitmektedir. Teknokar firma içerisinde Toplam Kalite Yönetimi prensiplerini yayarak bilinçli çalışanlarla kaliteli, güvenilir, teknolojiye uyum sağlayabilen, müşteri odaklı hizmet ortaya koyan bir firmadır.

Teknokar kendi bünyesinde sertifikalı eğitmeni tarafından gerekli tüm eğitimleri vermekte ve sertifikalandırmaktadır.

Teknokar ; Aselsan, FNSS, Roketsan, TEİ, Selex gibi birçok savunma sanayine hizmet eden firmaların onaylı tedarikçileri olmakla birlikte Otokar, Nurol, Fotoniks, Forum Müh., gibi firmalarla da iş birliği yapmaktadır.

Teknokar ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi , ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı, OHSAS 18001 İSG Yönetim sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve AS9100 Havacılık Yönetimi belgelerine sahiptir.

Firmamız ayrıca MSB tarafından verilen Tesis Güvenlik Belgesine de sahiptir.

1000 metre kare kapalı alanda hizmet vermekte olan Teknokar Savunma ve Havacılık sektöründe mal veya hizmet üreten kobilerin bir araya gelerek oluşturdukları Ostim Savunma ve Havacılık kümelenmesi (OSSA) üyeliğiyle yerli ve milli üretime katkı sağlamakta ve yurt içi-yurt dışı fuarlara katılarak faaliyet gösterdiği alanda kendini dünyaya tanıtmaktadır.

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
ISO 27001
OHSAS 18001
AS 9100
Tesis Güvenlik

İlgili Görseller

İletişim Bilgileri
Firma Konumu