SAMM TEKNOLOJİ İLETİŞİM SAN . VE TİC. A.Ş.

GOSB İhsandede Cd. 800. Sk. No:802 41430 Gebze-Kocaeli-Turkiye
+90 262 677 1680       90 262 677 1681      bahriye.kaya@samm.com      www.samm.com

SAMM TEKNOLOJİ İLETİŞİM SAN. VE TİC.A.Ş.

Kuruluş: 2003
Vergi Dairesi: İlyasbey
Vergi No: 7420300220
Ödenmiş Sermayesi: 10.000.000 TL
Ortalama Çalışan Sayısı: 200
Ticaret Sicil No: 22448
D&B No: 56-556-8925
Mersis No: 0-7420-3002-2000011
Kalite Sertifikası:  ISO 9001:2015, ISO 14001, OHSAS 18001

 

SAMM Teknoloji; telekom, bilişim ve inşaat sektörlerine ürün ve çözümler sunan bir Türk firmasıdır. 

 

Ar-ge destekli üretimimizle özellikle Telekom, bilişim ve ısıtma projelerine katma değer sağlayan çözümler üretebilmekteyiz.

 

Dağıtımını yaptığımız ürünler ise, Petrol ve Enerji sektöründe kullanılan korozyon koruma ve önleme çözümleri, ısı takip ve muhafaza ürünleri olup, bu ürünler için kurulum ve mühendislik hizmetleri de verilmektedir.

 

SAMM; çözüm odaklı bir firma olarak ticari, teknik ve mühendislik gibi iş akışı içerisinde bulunan, tüm çalışanların en üst seviyede kazanım ve müşteri memnuniyetini hedeflemiştir. Tedarik ettiğimiz ürünlerin montajları da yine eğitimli ve sertifikalı personelimiz tarafından yapılabilmektedir.

 

SAMM, iş birlikteliği gerektiren konularda proje yöneticiliği sorumluluğunu üstlenerek aynı zamanda konsorsiyum liderliği de yaparak ithalat, ihracat ve taahhüt işleride yürütmektedir. Bu durumlarda tüm proje sorumluluğu firmamızda olmaktadır. Eğitimli teknik ve idari personeli ile tüm lojistik ve mühendislik faaliyetlerini üstlenmektedir. Bunlara anahtar teslim, inşaat ve taahhüt işleri de dahildir.

 

Personelimiz teknik olduğu kadar bankacılık, finans ve lojistik gibi konularda da eğitimlidir. Projelerimizin programlı ve profesyonel olarak yürütülmesi için gerekli tüm donanımlara sahiptir.

 

 

Firmamız hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler: (2019 yılı sonu itibariyle)

 1. Genel
  1. 4 mühendis arkadaş tarafından çok düşük sermaye ile kurulmuş bir Türk firmasıdır.
  2. Firma kazancının tamamını sermayesine ilave etmiştir. Ödenmiş sermayesi 10 Milyon TL’ye ulaşmıştır.
  3. Bilanço büyüklüğü 60 Milyon TL’yi aşmıştır.
  4. Firmamız 10 üniversite öğrencisine düzenli karşılıksız burs vermektedir.
  5. Borçlanma ve yatırımların tamamı YK kararı ile yapılmış, kişi değil “şirket” bilinci tüm ortaklara ve çalışanlara aşılanmıştır. (Not: “Ben” değil “Biz”; şirket sözcüğü arapça " ?????? " sözcüğünden geliyor olup tüzel kişiliğe işaret etmesi anlamındadır.)
   Kendi işini kurmayı planlayan girişimci birçok insan firmamızın tecrübelerinden yararlanmıştır.
  6. 2003 yılından beri, tüm işlerimizde  ‘’ Müşteri ne ister, aslında neye ihtiyacı var? ” sorusuna mühendislik kabiliyetimizle/araştırmacılığımızla çözüm ürettik.
  7. Sattığımız ürün ve hizmetlerin uzmanı olmamız gereğinin bilinciyle ürünlerimizi çok iyi tanıdık. Hep “optimum” çözüm sunduk ve daha fazla para kazanma şansımız olsa bile doğru ürünü teklif etmekten hiç tereddüt etmedik.
  8. Çalıştığımız her iş kolunda iş ve ürün kalite çıtasını hep yukarı taşıyan firma olduk.
  9. ISO 9001 belgemiz 2012 yılından beri Lloyds tarafından verilmekte ve denetlenmektedir.
  10. Belgemiz tüm faaliyet alanlarını kapsamaktadır.
 2. Lojistik, Depolama, Dış Ticaret
  1. Firmamız ortalama olarak yıllık 10 Milyon TL İhracat yapan bir firmadır.
  2. Beş bin metrekare depolama imkanı ile Gebze Organize Sanayii Bölgesinde faaliyet göstermektedir.
  3. Oracle JD Edwards ERP sistemi 2010 yılıdan beri kurulu olup, tüm giriş çıkışlar entegre sistem ile izlenmektedir.
 3. Telekom Grubu
  1. Samm, Telekom Sektöründe “Connectivity Solutions: ara bağlantı ekipmanları” olarak bilinen ve Operatörler, Kablo üreticileri ve Aktif ekipman sağlayıcıları’nın dışında kalan işlerin uzmanı olarak kurulan ilk Türk Firmalarından birisidir.
  2. 2015 yılı sonu itibariyle, 5 Patent, 3 faydalı model, 1 ürün tasarım belgesi, yüzlerce ürün tasarımı, ek masaüstü ve mobil yazılımlar ile yaptığımız işlere katma değer sağladık.
  3. Yaklaşık 7000 m^2 üretim alanı ile Fiber optik ara bağlantı ekipmanları ve kablosu üretimi yapan öncü firmalardan birisiyiz.
  4. JDSU olarak bilinen, daha sonra Viavi Solutions olarak marka değiştiren Fiber optik ölçüm cihazları OTDR vb. Ürünlerin kalibrasyon ve bakım hizmetleri firmamız bünyesinde Viavi solutions kontrolünde ve TSE HYB belgesi ile gerçekleştirilmektedir.
  5. Türkiye’de ilk kez yapılan 2 milyon civarı ev abonesi için GPON (Evlere fiber FTTH) tasarım, mühendislik, montaj, raporlama ve Turkcell Superonline projeleri. 
  6. Aynı projeler için maliyet avantajı sağlayan, ithal ürünlere bağımlılığı azaltan yeni yerli ürünleri neredeyse standart hale gelmiş ve bir çok ürünün isim babası Samm Teknoloji olmuştur.
  7. Türk Telekom projelerinde ise 4.5 Milyon Konnektör ile tek siparişte en çok fiber optik ara bağlantı kablosu temin eden ilk firma olduk.
  8. Veri merkezleri (Data Center) konusunda en çok iş bitirmeye sahip firmalar arasındayız ve tüm mobil ve telekom operatörleri ile çalışmaktayız.
 4. Isıtma Grubu
  1. Adı Türkiye’de az bilinen ama Türkiye ekonomisi için gerekli olan  ve uzmanlık gerektiren markalarla işbirliği yaptık. 3-4 yıl gibi kısa bir sürede kendi emeğimizi ve azmimize koyarak ürünü pazar lideri yaptık.
  2. Türk yapı firmalarının yurt dışı projelerinde anahtar teslim, enerji santrallerinin elektrik ve ısıtma kablo montajlarını tamamladık.
  3. 2015 yılı itibariyle toplamda +/- 15 Mwatt enerji santrali elektrik ısıtma sistemleri firmamızca tamamlanmıştır.
  4. Mardan Palace, Kanyon, Sabiha Gökçen ve Marmaray gibi dünya çapında projelerde firmamız ana yüklenici olarak elektrikli yerden ısıtma veya sıvı kaçak takip işlerini yapmıştır.
 5. Korozyon Grubu
  1. Yerli pazarda adı çok da bilinmeyen ‘’ Raychem ‘’ marka korozyon koruma ürünleri, Türkiye ve Irak pazarında firmamız tarafından pazarlanmaktadır.
  2. Bakü-Ceyhan Boru hattı, Türkiye Yunanistan boru hattı, Tanap gibi çoğu uluslararası projelerde firmamız hem mühendislik hem de supervizörlük yaparak ürünlerin doğru kullanımına katkıda bulunmuştur.
  3. Yine katma değer olarak firmamız yatırım yapmış olup; ürünlerin kesme, dilimleme ve paketleme işleri fabrikamızda yapılarak hızlı teslimat avantajı sağlanmıştır.
 6. Bilişim Grubu
  1. 2011 yılında Akıllı projeksiyon cihazları firmamız bünyesinde geliştirilmiştir. Türkiye’de duvara yansıtılan görüntüyü akıllı kalem yardımıyla kontrol edebilen ilk cihazlardandır.
  2. Yaklaşık 10 bin adet satış başarısı sağlansa da yerli ve yabancı firmalar tarafından ürün kopyalandığından, okullara akıllı tahta temini nedeniyle proje 2014 yılında tamamen durdurulmuştur.
  3. Onun yerine Raspbery Pi gibi eğitim, ar-ge’ye yönelik elektronik komponentlerin online satışı ile IT bölümümüz başarılarını her geçen gün artırarak devam etmektedir.
  4. 2015 yılı itibariyle; yaklaşık 500 adet ürün ve/veya kit ihtiyacı olan okullara ücretsiz olarak bağışlanarak bilgisayarla ve internetle tanışma şansı yakalamamış olan köy okulları, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler ve ar-ge meraklısı gençlerin bilgisayarla tanışmalarına bir nebze de olsun katkı sağladık.
  5. Bizim daha çok hobi olarak gördüğümüz Bilişim departmanımız elektronik sektöründe tutarlı duruşumuz, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve hatta rakiplerimiz tarafından da çok takdir toplamış, sektörün ilgisini çekmiştir.
  6. 2016 yılında yaptığımız anlaşma ile yine sektörde büyük ihtiyaç olan uygun koşullarla komponent temin eden Farnell işbirlikteliği ile Türkiye Arge pazarına katkılar yapmaya devam etmekteyiz.
 7. Enerji Taahhüt Grubu
  1. Samm Teknoloji’nin iş yapmadaki profesyonelliği, İSG, personel kalitesi ve mevzuatlarla uyumu çoğu uluslararası firmanın dikkatinden kaçmamıştır.
  2. Bu bağlamda Isıtma ve Telekom işlerini yaptığımız mega projelerde elektrik işlerine de teklif verilmeye başlanmış, Türkiye’nin en büyük yeni rafinerisi olan Socar’ın sahibi olduğu Ege Star Rafinerisi Elektrik taahhüt firması olarak 2015 yılından beri çalışmaktayız.
  3. İlk İnşaat ve TSGI ile olan 2 adet projemiz tamamlanmış olup, Tekfen ile yapmış olduğumuz sözleşmenin de 2018 yılı içerisinde tamamlanmıştır.

  4. TSGI ile Elektrik ve Enstruman Montaj ve Devreye alma kapsamında çalışmalarımız devam etmektedir.

  5. 2019 Mayıs ayı itibarıyla GKE enerji ile Kemerköy Elektrik Üretim Santrali’nin Elektrik Enstruman İşlerinde  Rehabilitasayon projesi kapsamında sözleşme imzalamış bulunmaktayız ve rehabilitasyon projesi kapsmaında ekibimiz çalışmalarına devam etmektedir.

  6. 2019 Temmuz ayında Star Rafineri ve Petkim Petrokimya Tesisi’nin Elektrik ve Enstruman Bakım Onarım İşleri kapsamında üstlendiğimiz bakım hizmetleri için saha çalışmalarımız devam etmektedir.

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
İletişim Bilgileri
Şirket Videosu
https://www.youtube.com/SAMMTeknoloji