Renkler Makina A.Ş.

Renkler Makina ve Yedek Parça San. ve Tic. A.Ş. Adres: KOSB Mah. 27 Sokak No:2 35735 Kemalpaşa-İzmir/TR
+90 (232) 877 05 70 - 877 05 72       +90 (232) 877 05 74      guntac.kocaturk@renklermakina.com      www.renklermakina.com/

Renkler Makina A.Ş. 1980 yılında aile şirketi olarak kurulmuştur.

Bir torna ve bir eksantrik pres makina parkıyla Çankaya / İzmir adresinde imalat faaliyetlerine başlayan Renkler Makina, artan iş ve müşteri hacmi sebebi ile Pınarbaşı sanayi bölgesine taşınmış ve bu bölgede dönemin yeni metal işleme prosesleri olan punch kesim ve abkant saç şekillendirme proseslerini bünyesine katmıştır. Esnek ve hızlı üretim kabiliyetleri sayesinde Pınarbaşı adresindeki işletme alanı da yetersiz kalmış ve 2000 yılında Kemalpaşa / İzmir Organize Sanayi Bölgesindeki yeni fabrika binasına taşınmıştır.

Renkler 2011 yılı itibariyle Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki ikinci fabrika binasında ağırlıklı sac levha işleme, şekillendirme operasyonları olan lazer, punch kesim, abkant büküm, kaynaklı birleştirme ve montaj kabiliyetleri ile gelişimini hızlandırmıştır. Özellikle global müşterileri ile co-developer (tasarım ve dizayn ortağı) çözüm ortağı pozisyonunda uluslararası müşteri portföyünü hızla geliştirmektedir.

2013 yılında Kemalpaşa OSB de üçüncü yeni fabrika binasında faaliyete başlamış, ulusal ve uluslararası pazarda oldukça fazla talep gören GSM, Enerji, Savunma Sanayii ve Kamu sektörü shelter (konteyner) ihtiyaçlarını karşılamak üzere bünyesindeki sektörel dağılımını genişletmiş, artan kapasite ve kabiliyet gelişimi ile riskleri minimize etmiş, fırsatları da oldukça arttırmıştır.

31.05.2018 tarihi itibari ile,  Renkler A.Ş.nin %100 hissesi sektöründe öncü kuruluşlardan biri olan KROS Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş tüzel kişiliği tarafından devir alınmıştır. Renkler/Kros birlikteliği sonucu güçlenen organizasyonu ile Renkler Makina nın başarıları artarak devam etmektedir.

Kuruluşundan bu yana talaşlı imalat, pres baskı, punch, lazer ve abkant ile sac levha kesim ve şekillendirme imalat kabiliyetleri arasına, mekanik parça kalıp ve aparatları dizaynı & imalatı kabiliyetlerini de kazandıran Renkler, tekil parça üretmenin yanında kaynaklı, yarı montajlı, montajlı ve anahtar teslim ürün üretme kabiliyetleri ile ulusal ve uluslararası sanayi sektörünün stratejik tedarikçilerinden biri konumuna gelmiştir.

Schneider ve Bosch firmalarının “Preffered Supplier” pozisyonunda yıllardır gelişimine devam eden Renkler, Siemens şirketler grubunun da en iyi çözüm ve kalite ödülüne hak kazanmış ödüllü organizasyondur.

Bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetini sürdüren ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan kalite ödülü almış çıraklık eğitim birimimiz, ülkemize gerek sosyal meziyetlerinde örnek, gerekse teknik yeteneklerinde donanımlı 40 öğrenciyi her yıl mezun etmenin, kalifiye istihdam yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır.

Sahip olduğu OHSAS 18001, ISO 9001, IATF 16949, ISO 3834, EN 15085 ve 14001 ÇYS yardımıyla, çalışanına, işletmesine paydaşlarına ve doğaya olan hassasiyetini başarılı bir şekilde muhafaza etmekte ve geliştirmekte olup, sektörünün parlayan yıldızı haline gelmiştir.

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
OHSAS 18001
ISO/TS 16949
İletişim Bilgileri
Firma Konumu