Polar CBS Mühendislik Müşavirlik Bilişim ve Maden Tic. Ltd. Şti.

İlkadım Mah. Dikmen Cd. 119/11 Çankaya / Ankara / TÜRKİYE
+90(312) 2660449       info@polarmuhendislik.com      www.polarmuhendislik.com/

Biz Kimiz?

Polar CBS Mühendislik, 2010 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teknogirişim Sermaye Destek Programı kapsamında kurulmuştur.

Yazılım ve Teknoloji sektörlerinde on yıllık deneyime sahip olan Polar CBS Mühendislik, dün kurulmuş gibi istekli, hızlı ve esnek bir şekilde iş yapabilme becerisine sahiptir.

 

Misyon

Bilgi Teknolojileri vasıtasıyla dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirebilmek için deneyimli ve yetkin ekibiyle, en uygun tasarım, çözüm ve servis desteğini sağlamayı ve çevreye, çalışanlarına, topluma değer katmayı misyon edinmiştir.
 

Vizyon

Müşterilerin ihtiyaçlarını öncü çözümleri, hizmetleri ve fark yaratan uzmanlıklarıyla karşılayarak Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen kuruluşlarından olmayı kendisine vizyon olarak belirlemiştir.

AR-GE Çalışmaları

2010 Yılında Sanayi Bakanlığı’nın Ar-Ge fonları arasında oldukça önemli bir yeri olan Teknogirişim Sermaye Desteğini almaya hak kazanan kurucumuz Yüksek Bilgisayar Mühendisi H.Evren ÇOKÇETİN’in önderliğinde, Sanayi Bakanlığı tarafından başarıyla bitirildiği onaylanan, “Akıllı Maden Tespit Yazılımı” projemizin yanı sıra orta ölçekli işletmelere yönelik ve teknik niteliği yüksek mühendislik ve üretim yazılımları konularında ki yeni Ar-Ge projelerimiz devam etmektedir.

Akıllı Maden Tespit Yazılımı (AMTY)

Akıllı Maden Tespit Yazılımının, çok bantlı uydu ve hava görüntülerini işleyerek, ilgili yansıma tayflarında algılanabilen yüzey maden türlerini tespit ederek, bu madenleri coğrafi bilgi sistem harita verileri olarak derlemektedir.

Yüzey madenleriyle ilgili bu coğrafi bilgi sistemi harita verilerinin işlenerek kullanılabilir bilgiler haline getirilmesi için öğretmenli-öğrenebilen (supervised-learning) ve yapay zekâ destekli bir yazılıma ihtiyaç duyulmaktadır.

Ülkemizde ve genel olarak dünyada doğrudan bu amaca yönelik bir yazılım yoktur. Bu açıdan geliştirilmesi planlanan yazılım konusunda bir ilk olarak, ülkemizin teknolojik ilerlemesine büyük bir katkı sağlayacaktır. Sistemin geliştirildikten sonra kullanılabilir bir ürün haline gelmesi ile Türkiye madencilik sektöründe maden arama süreçlerinde kolaylık sağlanacak ve firmaların arama-tetkik maliyetleri düşecektir.

Tarihçe

  • 2019 – Mikro ERP (Küçük ölçekli KOBI’ler için ERP) projesi ikinci fazı için KOSGEB – KOBIGEL Bilişim KOBI’leri Rekabet Gücünü arttırma Hibe desteği kazanılmıştır.
  • 2018 – Mikro ERP (Küçük ölçekli KOBI’ler için ERP) projesi ikinci fazı için KOSGEB – KOBIGEL Hibe desteği kazanılmıştır.
  • 2016 – Danışmanlık Birimi kurulmuştur.
  • 2015 – İlk AB Teknik Yardım Desteği alt sözleşmesi imzalandı.
  • 2014 – Merkez ofisimiz Bilkent CyberPark Teknokent’ten Şehir Merkezine taşındı.
  • 2013 – İrili ufaklı çok sayıda kamu ihalesi alınmış, tamamlanmış ve teslim edilmiştir.
  • 2012 – İlk kamu ihalesi kazanılmıştır.
  • 2011 – Sanayi Bakanlığı TeknoGirişim Sermaye Ar-Ge Programı Desteği kapsamında Akıllı Maden Tespit Yazılım Projesinin Prototipi geliştirilmiştir.
  • 2010 – Polar CBS Mühendislik kurulmuştur.
İletişim Bilgileri
Firma Konumu