Netaş Telekomünikasyon A.Ş.

Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11 34912 Kurtköy-Pendik/İstanbul
02165222000       02165222222      info@netas.com.tr      www.netas.com.tr

Türkiye telekomünikasyon sektörünün öncülerinden olan Netaş, 50 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’den bilgi ve iletişim alanında küresel bir teknoloji markası çıkarmak ve bölgenin lider sistem entegratörü olma hedefiyle yenilikçi ve yaratıcı çözümler geliştirerek tüm dikeyleriyle özel sektörün yanı sıra, kamu kurumlarının iletişim alt yapılarına yönelik büyük çaplı özgün dijital dönüşüm projelerini hayata geçiriyor. Netaş, aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, savunma iletişim ağının modernizasyonunda da önemli bir rol oynuyor.

Netaş, ArGe faaliyetlerini ve bu alandaki tüm kazanımları “milli bir mesele” olarak görüyor. Türkiye’nin ilk özel telekom ArGe’sini kuran şirketin ArGe merkezinde şu an 800’den fazla mühendis görev yapıyor.  ArGe merkezinde, VoLTE, VoWiFi, GSM-R gibi mobil genişbant, VoIP, bütünleşik iletişim, multimedya, Büyük Veri analitiği, siber güvenlik çözümleri geliştiriyor. Netaş VoIP ve multimedya teknolojilerinde dünyanın ilk 10 laboratuvarlarından birine ve sinyal işlemede bölgenin en donanımlı laboratuvarına sahip.

Netaş Türkiye’nin ilk yerli baz istasyonu olan ULAK’ın kalbi olan Temel Bant Ünitesini geliştirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin taktik sahada gereksinim duyduğu ses, veri ve görüntü haberleşmesini sağlamak amacıyla, tamamen yerli tasarım ve üretim imkânları ile IP/ATM/ISDN anahtarlama ve yönlendirme ürünleri, kullanıcı terminalleri, transmisyon cihazları ve güç birimleri geliştirilmektedir.

Sertifikaları

ISO 9001
İletişim Bilgileri
Firma Konumu