+90 216 574 05 74 +90 216 574 73 39
Üsküdar Yolu Cd.Ofis Ataşehir No:21/2 34752 Ataşehir / İstanbul / Türkiye
bilgi@mreiot.com

MRE IIoT Data X

Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Arttırılmış Ölçüm Yelpazesi ile Çevresel Veri Toplama

Üretim sahanızda bulunan tüm makinelerinize uyumlu endüstriyel veri toplama donanımı ile tesisinizi anlık takip edebilir, üretim giderlerinizi azaltabilirsiniz.

  • Gerçek zamanlı üretim verileri
  • Makinelerinizin sağlık verileri
  • Güvenlikli kablosuz veri iletimi
  • Her tip makinenize uyumlu

Ses

Geliştirilen çözüm sürecinde, gürültü kaynaklarını belirlemek için makinanın belirlenen noktalarından makinanın çevreye yaydığı gürültünün izgesel (spektral) analizi yapılır.

Analiz sonucunda makinelerin hücresel zorlamalarının kaynağı zaman pulu ile kaydedilir.

 

Titreşim

Makinalar belli bir hasara maruz kaldıklarında, bu hasarlara yönelik uyarı sinyalleri verirler. En iyi uyarı sinyallerinden biri de titreşim verisidir. Titreşim, bir makinanın mekanik aksamlarının iç ve dış kuvvetlere karşı gösterdiği tepki davranışıdır.

Titreşim analizi; elektriksel problemler, dişli hasarları, rulman hasarları, balanssızlık, eksenel ayarsızlık, mekanik gevşeklik gibi durumların tespitinde kullanılır.

 

Sıcaklık

Sıcaklığın izlenmesi ve düzenlenmesi birçok uygulamada ve çeşitli endüstrilerde kritik öneme sahiptir. Sıcaklık verileri aynı zamanda ekipmanın sağlığını ve performansını da gösterebilir. Sıcaklık izleme çözümleri, sıcaklıktaki küçük dalgalanmaları bile algılayabilir.

 

Nem

Nem verisinin izlenmesi ile belirli iç ve dış ortam şartlarına göre istenen nem değerine ulaşması için gereken değerleri hesaplar.

Kullanılan Hammadde veya malzeme türlerinin hangi değerler aralığında daha sağlıklı çalışabileceğini hesaplar.

 

Enerji

Gerçek Birim Üretim Maliyetleri, makinelerin aktif ve pasif çalışma süreleri, enerjinin kaliteli ve verimli kullanılabilmesi için gerekli ölçümler anlık olarak gerçekleştirilir.

 

Sinyal Kulesi

Makinlerde bulunan ve tepe lambası olarak da ifade edilen sensörlerden alınan çalışma durumu verileri anlık olarak sisteme yazılır. Çalışma , bekleme ve alarm verilerinin gerçek zamanlı olarak izlenebilirliği sağlanır.

 

Veri İletimi

MRE IIoT ile toplanan tüm veriler wi-fi (kablosuz iletim) yolu ile endüstri 4.0’ın en önemli parametresinden biri olan bulut sisteme aktarılır. Kullanılan ağ yönetimi endüstriyel network sistemi ile güçlü kılınır.

 

PLC Entegrasyonu

Kontrol alt birimlerine, işletme ünitelerine, çalışma sahasına ait saha cihaz ve enstrümanlarına bağlanarak gerekli veri alışverişini sağlarlar. Bu üniteler (PLC veya RTU) aynı zamanda elektronik ve elektrik kilitleme, koruma ve benzeri ekipmanlara bağlanarak motor kontrol merkezine entegre edilmektedir. Programlanabilir kontrol üniteleri, biriken bilgi ve verileri bir yandan SCADA sistemine iletirken bir yandan da işletme fonksiyonlarını yerine getirmek için yazılım programı gereğince mantık ve denetim kontrolü sağlamaktadır.

Diğer Ürünler