MAVİNCİ BİLİŞİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Üniversiteler Mah. Hacettepe Teknokent 4.Ar-Ge Binası 1596.Cad. No:95/5, Beytepe Cd., 06800 Çankaya
(0312) 253 44 44      

Mavinci Bilişim Sanayi ve Tic. A.Ş. Muhammed Salih Çetin tarafından ulusal ve uluslararası alanlarda fark oluşturma hedefiyle 2013 yılında kurulmuştur. Gölbaşı Teknokent yerleşkesinde faaliyete başlayan Mavinci, 2015 yılından bu yana Hacettepe Teknokent çatısı altında çalışmalarına devam etmektedir. Özgün, kritik, milli teknoloji ve yetenekler geliştiren Mavinci güvenlik, savunma, bilişim ve endüstriyel uygulama alanlarında fark oluşturarak, güvenlik ve savunma sanayiinde lider Ar-Ge şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Özellikle yazılım geliştirme, teknik destek, alan uzmanlığı ve danışmanlık kapasitesindeki yetkinliğiyle öne çıkan Mavinci, konusunda uzman kadrosuyla, operasyonel alanlarda da çözüm sunmakta ve yenilikçi teknolojiler üretmektedir. Bu bağlamda Nükleer Güvenlik Araştırma ve Analiz, Afet ve Acil Durum Yönetimi, Karar Destek Sistemleri, Komuta ve Kontrol Sistemleri, Kimyasal Biyolojik Radyolojik ve Nükleer Güvenlik Çözümleri, Görüntü İşleme, Modelleme, Simülasyon ve Proje Yönetimi gibi operasyonel alanlarda yeni teknolojileri geliştirmek ve yenilikçi çözümler ile ağ merkezli kilit ürünler üretmeyi hedeflemektedir.

2016 yılında nükleer güvenlik çözümleri üretmek amacıyla TTSO şirketini de bünyesine katan Mavinci, hızlı büyüme ivmesiyle 2020 yılında İngiltere de kurduğu Mavinci UK ile Avrupa pazarına giriş yaptı.

Mavinci Bilişim 2020 yılında Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen ve denetlemeleri yine aynı bakanlık tarafından yapılan Tesis Güvenlik Belgesi’ni almaya hak kazanmış böylece Türk Silahlı Kuvvetlerine savunma sanayi ile ilgili silah, araç, gereç ve her çeşit lojistik ihtiyaç maddelerinin tedarik yetkisinin yanında NATO’ya da hizmet üretme yetkisi almıştır. Mavinci ayrıca Iso 9001-2008, Iso/iec 27001:2005 belgelerine de sahiptir.

Bu başarıya ortak olan 70’ten fazla çalışanı ve nitelikli mühendis kadrosuyla Ar-Ge faaliyetlerine devam etmektedir.

İletişim Bilgileri
Firma Konumu