Koda Bilişim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

İTÜ Ayazağa Kampüsü Teknokent ARI-1 Binası No:10, 34469 Sarıyer/İstanbul
+90 (212) 276 52 97       +90 (212) 285 13 70      info@kod-a.com      www.greendocs.com
Kod-A, küresel pazara yönelik doküman tabanlı teknolojiler geliştirme ve çözümler sunma misyonuyla 2006 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana hızlı bir şekilde büyüyen Kod-A, kısa zaman içinde Doküman Arşivleme alanında pazar lideri oldu. 2012 yılında, Türkiye'de eşsiz bir konsept olan Dijital Arşiv Kent binasını İzmir’de kuran Kod-A, bu yatırımıyla beraber hedefini de Avrupa'nın en büyüğü olmak şeklinde belirlemiştir.

Kod-A’nın faaliyetlerini üç ana başlıkta ele almak mümkündür:

Teknoloji Geliştirme: Kod-A doküman tarama, görüntü işleme, doküman arşivleme ve doküman yönetimi konularında yazılım tabanlı teknoloji ve ürünler geliştirmektedir. Ayrıca üstlenmiş olduğu anahtar teslim projelerde, müşterisinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda onlara özel çözümler sunar.

Hizmetler: Kod-A ağırlıklı olarak Servis Büro hizmetleri sunmaktadır. Servis Büro hizmeti; şirket ve kurum evraklarının, kitapların, yazışmaların, ciltli evrak ve benzeri tüm dokümanların taranıp, veri girişine tabi tutularak bilgisayar ortamına aktarılması işidir. Bu süreç evrak ayrıştırma, tarama, görüntü iyileştirme, indeksleme, kalite kontrol ve aktarma olmak üzere altı aşamadan oluşur.

Distribütörlük: Kod-A doküman tarama, görüntü iyileştirme, form işleme (formlardan otomatik veri girişi), OCR, ICR, OMR, Barkod Tanıma, serbest form işleme (fatura işleme) konularında dünyaca ünlü ABBYY firmasının Türkiye Tek Teknoloji Distribütörüdür.

ABBYY FineReader ülkemizde bu alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin hemen hemen tamamı tarafından kullanılmaktadır. Bu distribütörlük ile Kod-A sektör firmalarını bir şemsiye altında toplama çalışmalarına devam etmektedir.

Kurumsal Değerlerimiz

  • Dürüstlük
  • Güven
  • Saygı
  • Sosyal sorumluluk anlayışı
  • Yeniliklere açık olmak
  • Çevreye saygı
  • Kalite

Vizyonumuz

Kurulduğu günden itibaren hızlı bir şekilde büyüyerek Türkiye pazar liderliğine yükselen Kod-A, sektöründe Avrupa’nın en büyüğü olma hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 27001

İlgili Görseller

İlgili Dökümanlar

İletişim Bilgileri
Firma Konumu
Şirket Videosu
https://www.youtube.com/watch?v=v1cxdTgO56M