HTK’dan Birlik Mesajı

Ekleme Tarihi 12.01.2022

Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) Genel Kurulunda birlik ve beraberlik mesajı. 1. Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı’nda; Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları için seçim yapıldı. HTK, yeni döneme İlhan Bağören’le devam edecek. HTK Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bağören, “HTK, çok önemli bir değer haline geldi. Asil, yedek diye bir kavramımız yok! Katılımcı yönetim anlayışını sürdüreceğiz.” dedi.

“Haberleşme sektöründe yerli ve milli üretim için iş birliği ve güç birliği” ana hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi’nin (HTK) yeni yönetimi, 1. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda belirlendi. HTK, yeni döneme İlhan Bağören’in Yönetim Kurulu Başkanlığında adım attı.

OSTİM OSB Konferansa Salonu’nda yapılan genel kurulda; kümenin, Türkiye’nin bir değeri olduğu vurgulanarak sektörün yerli ve milli üretim hedeflerine emin adımlarla ilerlediğinin altı çizildi.

“Türkiye’nin en güçlü kümelenmelerinden”

Toplantının açılışını yapan HTK Denetim Kurulu Başkanı Gürkan Balasar, “Gelmiş olduğumuz bu noktada birlik ve beraberliğin ne kadar öneli olduğunu, hepimiz bir kez daha anlamış olduk.” dedi. HTK’nin, Türkiye’nin en güçlü kümelenmelerinden biri olduğuna işaret eden Balasar, “Devletin bütün kademeleri bizi tanımakta ve bizden övgüyle söz etmektedir. Bizim bizden başka dostumuz yok. Dostluk içerisinde HTK’yi daha ilerilere taşıyalım.” mesajını verdi.

“Bu birliktelikten ciddi bir sinerji oluştu”

Genel Kurulun Divan Başkanlığını yapan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kümenin kuruluşundan bugüne emeği geçenlere teşekkür etti. HTK’nin, kıymetli bir kurum haline geldiğini kaydeden Aydın, şu görüşleri aktardı: “Hep beraber bu salonda toplanmış ve Türkiye’nin bu sektörde ürünlerini yerlileştirmek, millileştirmek ve sektörde ön almak için bir araya geldik. Bu birliktelikten ciddi bir sinerji oluştu. Sayın Abdullah Raşit Gülhan başkanımız, Veli Murat Çelik başkanımız, önceki dönem yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri de kümeye büyük emek verdiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonrası için de birlik ve beraberlik içerisinde inşallah güzel projelere imza atmayı temenni ediyorum. Genel kurulumuzun, üyelerimize, HTK’ye, ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlı sonuçlar doğurmasını diliyorum.”

“Katılımcı yönetim anlayışını sürdüreceğiz”

HTK Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bağören, heyecanlı seçim atmosferini, HTK’de yaratılan değerin göstergesi olarak tanımladı. Bağören, “HTK, çok önemli bir değer haline geldi. Asil, yedek diye bir kavramımız yok! Birlik ve beraberlik anlayışımız var. Geçen dönemde 26 tane genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı yaptık. Genişletilmiş yönetim kurulu toplantılarımıza devam edeceğiz. Katılımcı yönetim anlayışını sürdüreceğiz. Hepinizin katkıları çok önemli. HTK’nin yaratacağı değer; üyelerinin ortaya koyduklarını diğer üyelerle paylaşması ve hep beraber seviyemizin yükselmesiyle olacak bir şey. Bunu hep beraber yaratacağımızı düşünüyorum. Üyelerimizden proaktif olmalarını istiyoruz. Hepinizi hep beraber çalışmaya davet ediyorum.” dedi.

“Etkisi yüksek bir kurum”

Genel Kurulda söz alan HTK Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Raşit Gülhan, “HTK, tarihi kısa da olsa, etkisi yüksek bir kurum olarak geleceğe heyecanla bakmamızı sağlıyor. Yeni yönetime üstün başarılar diliyorum. HTK’nin bir ve bütün olarak Türkiye’nin gelişmesine, güçlenmesine katkı sağlamasını yürekten temenni ediyorum. HTK çok önemli bir misyondur.” ifadelerini kullandı.

Görev dağılımı

Yapılan seçimin ardından Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu arasında yapılan toplantıda görev dağılımı şu şekilde oluştu:

  • Yönetim Kurulu : Telenity-İlhan Bağören (Yönetim Kurulu Başkanı), Ankara Netmon -Ahmet Kurt (Yönetim Kurulu Başkan Vekili), GTENT - Güneri Dürmüş (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Nart Bilişim - Taha Yaycı (Yönetim Kurulu Saymanı), i2i - İlyas Kayaduman (Yönetim Kurulu Üyesi), Yongatek - Ali Baran (Yönetim Kurulu Üyesi), Ulak Haberleşme - Aziz Sever (Yönetim Kurulu Üyesi)
  • Denetim Kurulu: Bulut İletişim- Gürkan Balasar (Denetim Kurulu Başkanı), OSTİM - Orhan Aydın (Denetim Kurulu Üyesi), ODTÜ- Serdar Alemdar (Denetim Kurulu Üyesi)
  • Disiplin Kurulu: T.G - Mehmet Beyaz (Disiplin Kurulu Başkanı), Anketek - Ali Özgür Yılmaz (Disiplin Kurulu Üyesi), LNL - Faysal Başcı (Disiplin Kurulu Üyesi)

Kaynak: https://www.ostimgazetesi.com/gundem/htkdan-birlik-mesaji-haberi-5964

İlgili Görseller