Anadolu Bilişim Buluşmaları Sivasda Gerçekleştirildi

Ekleme Tarihi 26.07.2023

Anadolu Bilişim Buluşmaları Dijital Dünyaya Sivast' tan Bakış Etkinliği Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Ev Sahiplinğinde Gerçekleştirildi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) tarafından düzenlenen ve HTK Üyelerinin katılımları ile; Anadolu Bilişim Buluşmaları - Dijital Dünyaya Sivas'tan Bakış Etkinliği 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.


Bürokrat, iş adamı ve akademisyenlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin Sivas'ta düzenlenmesi,  Anadolu'nun Ar-Ge, inovasyon ve üretim ve yeteneklerini tanıtılmasına olanak sağladı.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz'ın da konuşmacılar arasında yer aldığı etkinliğe Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yılmaz, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir ve HTK Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Kayaduman katıldı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, teknolojinin getirdiği yeniliklerle ulaşım sektörünün kolaylaştığını vurguladı. Boyraz, teknolojinin çok daha yaygın kullanıldığını ve geliştiğini, gençlerin çıtayı daha da ileriye taşıyacağının altını çizdi.


Açılış konuşmalarından ardından paneller yapıldı. Etkinlikte; “İş Dünyasında Dijital Dönüşüm: Yükselen Küresel Eğilimler ve Yeni Nesil Teknolojiler”, “Endüstri 4.0”, “Toplum 5.0 Stratejisi”, “Bölge Sanayinde Dijitalleşme ve Endüstri 4.0”, “Gelecekte Şehirleri Bekleyen Yenilikler: Akıllı Şehirler Ekosistemi”, “Akıllı Şehirler ve Örnek Uygulamalar”, “OSB Özel Oturumu”, “Gelecek Tarımda ve Gıdada” oturumları gerçekleştirildi.


Anadolu Bilişim Buluşmaları programının son günü Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) ziyaret edildi. Ziyarette üniversitedeki kabiliyetler etkinlik katılımcılarına tanıtıldı. 


Diğer yandan Türkiye’de metal 3D yazıcıların işlem esnasında kullandığı malzemelerin tek üreticisi olan Sivas OSB’deki SBTÜ İleri Alaşımlar Üretim Merkezi ve AET Electronics firmasında incelemelerde bulunundu. HTK Yönetim Kurulu Üyeleri ev sahipliğinden dolayı Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek'i ziyaret ederek teşekkürlerini sundu.

 

İlgili Görseller